Szkoła z klasą 2.0

Ostatnie 5 wiadomości dla kandydatów:

• DZIEŃ OTWARTY 21 marca 2015r. godz. 9-13

I LO w Gliwicach od lat przyciąga najlepszych gimnazjalistów z Gliwic (jesteśmy bezkonkurencyjni zarówno pod względem ilości kandydatów jak i liczby punktów naborowych) oraz innych miast woj. śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego czy małopolskiego a także takich krajów jak Australia, Wielka Brytania czy Hiszpania.

Jedyne w mieście Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi Nr 14 (jęz. angielski) należy bez wątpienia do czołówki woj. śląskiego. W czasie Dnia Otwartego kandydaci i ich rodziny spotkają uczniów, absolwentów, nauczycieli z Polski, Kanady i USA i dowiedzą się jak zostać uczniem prestiżowego gimnazjum, gimnazjum dwujęzycznego, programu MYP (gimnazjum), innowacyjnych klas polskiego liceum czy może pierwszego publicznego programu Matury Międzynarodowej w woj. śląskim.

Wszystkie te programy otworzą wrota najlepszych uniwersytetów Polski i świata.

Szczegółowy harmonogram ukaże się 1 marca 2015r.

DZIEŃ OTWARTY POPRZEDZONY BĘDZIE TYGODNIEM OTWARTYCH DRZWI (16-20 MARCA 2015r.)

– zapraszamy uczniów do udziału w wybranych lekcjach!!!

Info pod adresem: dkoltun1@zso10.gliwice.pl ORAZ http://www.zso10.gliwice.pl/

• Rekrutacja elektroniczna

- Link do rekrutacji elektronicznej do liceum: https://slaskie.edu.com.pl/Kandydat/kseon.php
    - Link do rekrutacji elektronicznej do gimnazjum: www.gliwice.gimnasio.pl
    "Ogólna informacja o naborze do gimnazjów" (info w załączeniu).
  • Jeden egzamin do klasy pre-IB w trzech śląskich szkołach IB

Dla kandydatów Klasa PRE-IB
          Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom niektórych kandydatów I LO w Gliwicach (IB School 006264) wystąpiło z inicjatywą i zawarło porozumienie z III LO im. Mickiewicza w Katowicach oraz Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym im. Melchiora Wańkowicza w Katowicach (3 szkoły IB DP w województwie śląskim) w sprawie egzaminu wstępnego do klasy pre-IB z języka angielskiego w maju 2014 roku.
          Kandydat zdaje egzamin tylko w jednej z tych szkół (wg kryteriów danej szkoły) – pozostałe uznają także wyniki egzaminu. Koordynatorzy programu Diploma wymienią się informacjami odnośnie wyników. Jeśli kandydat jest zwolniony z postępowania egzaminacyjnego musi przedłożyć PRZED egzaminem (27 maja 2014) stosowne zaświadczenia/dyplomy w jednej z tych 3 szkół.

Damian Koltun
    IB DP Coordinator
    I LO Gliwice

• Fotografia