Szkoła z klasą 2.0

Aktualności

Ostatnie 5 wiadomości dla kandydatów:

 • DZIEŃ OTWARTY 21 marca 2015r. godz. 9-13

  I LO w Gliwicach od lat przyciąga najlepszych gimnazjalistów z Gliwic (jesteśmy bezkonkurencyjni zarówno pod względem ilości kandydatów jak i liczby punktów naborowych) oraz innych miast woj. śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego czy małopolskiego a także takich krajów jak Australia, Wielka Brytania czy Hiszpania.

  Jedyne w mieście Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi Nr 14 (jęz. angielski) należy bez wątpienia do czołówki woj. śląskiego. W czasie Dnia Otwartego kandydaci i ich rodziny spotkają uczniów, absolwentów, nauczycieli z Polski, Kanady i USA i dowiedzą się jak zostać uczniem prestiżowego gimnazjum, gimnazjum dwujęzycznego, programu MYP (gimnazjum), innowacyjnych klas polskiego liceum czy może pierwszego publicznego programu Matury Międzynarodowej w woj. śląskim.

  Wszystkie te programy otworzą wrota najlepszych uniwersytetów Polski i świata.

  Szczegółowy harmonogram ukaże się 1 marca 2015r.

  DZIEŃ OTWARTY POPRZEDZONY BĘDZIE TYGODNIEM OTWARTYCH DRZWI (16-20 MARCA 2015r.)

  – zapraszamy uczniów do udziału w wybranych lekcjach!!!

  Info pod adresem: dkoltun1@zso10.gliwice.pl ORAZ http://www.zso10.gliwice.pl/

 • Rekrutacja elektroniczna

  - Link do rekrutacji elektronicznej do liceum: https://slaskie.edu.com.pl/Kandydat/kseon.php
  - Link do rekrutacji elektronicznej do gimnazjum: www.gliwice.gimnasio.pl
  "Ogólna informacja o naborze do gimnazjów" (info w załączeniu).
 • Jeden egzamin do klasy pre-IB w trzech śląskich szkołach IB

  Dla kandydatów Klasa PRE-IB
        Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom niektórych kandydatów I LO w Gliwicach (IB School 006264) wystąpiło z inicjatywą i zawarło porozumienie z III LO im. Mickiewicza w Katowicach oraz Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym im. Melchiora Wańkowicza w Katowicach (3 szkoły IB DP w województwie śląskim) w sprawie egzaminu wstępnego do klasy pre-IB z języka angielskiego w maju 2014 roku.
        Kandydat zdaje egzamin tylko w jednej z tych szkół (wg kryteriów danej szkoły) – pozostałe uznają także wyniki egzaminu. Koordynatorzy programu Diploma wymienią się informacjami odnośnie wyników. Jeśli kandydat jest zwolniony z postępowania egzaminacyjnego musi przedłożyć PRZED egzaminem (27 maja 2014) stosowne zaświadczenia/dyplomy w jednej z tych 3 szkół.

  Damian Koltun
  IB DP Coordinator
  I LO Gliwice

 • Fotografia

  HARMONOGRAM ZAJĘĆ PRZYGOTOWUJĄCYCH DO MATURY Z PRZEDMIOTÓW DODATKOWYCH (pdf)
 • Zasady rekrutacji

  Zasady rekrutacji do gimnazjum i liceum na rok szkolny 2014/2015 zostały umieszczone w zakładce Dla kandydatów. Dla kandydatów >>
  - ZASADY REKRUTACJI I KRYTERIA PRZYJĘĆ DO ODDZIAŁÓW DWUJĘZYCZNYCH GIMNAZJUM Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI NR 14 w GLIWICACH (pdf)
  - ZASADY REKRUTACJI I KRYTERIA PRZYJĘĆ DO GIMNAZJUM Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI NR 14 w GLIWICACH – ODDZIAŁY OGÓLNODOSTĘPNE (pdf)
  - REGULAMIN W SPRAWIE ZASAD REKRUTACJI UCZNIÓW DO KLAS PIERWSZYCH I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. E. DEMBOWSKIEGO WCHODZĄCEGO W SKŁAD ZSO NR 10 W GLIWICACH (pdf)

  ZSO is also HAPPY

  Fotografia
 
 • SYSTEM ZAP - system do zgłaszania awarii i problemów