Szkoła z klasą 2.0

Lista zastępstw - aktualizowano 25.06.2014 o 18:20.

Ostatnie 5 wiadomości dla uczniów:

• Harmonogram egzaminów poprawkowych

Harmonogram egzaminów poprawkowych >>plik xls
  • Rekrutacja elektroniczna

- Link do rekrutacji elektronicznej do liceum: https://slaskie.edu.com.pl/Kandydat/kseon.php
    - Link do rekrutacji elektronicznej do gimnazjum: www.gliwice.gimnasio.pl
    "Ogólna informacja o naborze do gimnazjów" (info w załączeniu).
  • Jeden egzamin do klasy pre-IB w trzech śląskich szkołach IB

Dla kandydatów Klasa PRE-IB
          Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom niektórych kandydatów I LO w Gliwicach (IB School 006264) wystąpiło z inicjatywą i zawarło porozumienie z III LO im. Mickiewicza w Katowicach oraz Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym im. Melchiora Wańkowicza w Katowicach (3 szkoły IB DP w województwie śląskim) w sprawie egzaminu wstępnego do klasy pre-IB z języka angielskiego w maju 2014 roku.
          Kandydat zdaje egzamin tylko w jednej z tych szkół (wg kryteriów danej szkoły) – pozostałe uznają także wyniki egzaminu. Koordynatorzy programu Diploma wymienią się informacjami odnośnie wyników. Jeśli kandydat jest zwolniony z postępowania egzaminacyjnego musi przedłożyć PRZED egzaminem (27 maja 2014) stosowne zaświadczenia/dyplomy w jednej z tych 3 szkół.

Damian Koltun
    IB DP Coordinator
    I LO Gliwice

• Zasady rekrutacji

Zasady rekrutacji do gimnazjum i liceum na rok szkolny 2014/2015 zostały umieszczone w zakładce Dla kandydatów. Dla kandydatów >>
    - ZASADY REKRUTACJI I KRYTERIA PRZYJĘĆ DO ODDZIAŁÓW DWUJĘZYCZNYCH GIMNAZJUM Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI NR 14 w GLIWICACH (pdf)
    - ZASADY REKRUTACJI I KRYTERIA PRZYJĘĆ DO GIMNAZJUM Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI NR 14 w GLIWICACH – ODDZIAŁY OGÓLNODOSTĘPNE (pdf)
    - REGULAMIN W SPRAWIE ZASAD REKRUTACJI UCZNIÓW DO KLAS PIERWSZYCH I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. E. DEMBOWSKIEGO WCHODZĄCEGO W SKŁAD ZSO NR 10 W GLIWICACH (pdf)

ZSO is also HAPPY

• Wielki sukces Wiktorii Zatoń

W tym roku szkolnym po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zdania egzaminu DSDII B2/C1 (Niemiecki Egzamin Językowy), który stwierdza znajomość języka na poziomie umożliwiającym studia w krajach niemieckojęzycznych.
    Udział w programie DSD, który koordynuje pani Karina Barcz zapewnił szkole równocześnie przynależność do szkół PASCH, ścisłą współpracę z ZfA (Centrala Szkolnictwa Zagranicznego) oraz DAAD (Niemieckie Akademickie Szkolnictwo Zagraniczne).
    Współpraca ta daje wiele możliwości uczniom biorącym udział w programie DSD, jedną z nich jest uzyskanie rocznego stypendium na studia w Niemczech.
    Pod uwagę brany jest wynik egzaminu DSD oraz osiągnięcia naukowe ucznia.
    W tym roku przyznano 3 abiturientom z Polski takie stypendium, wśród nich znalazła się absolwentka naszej szkoły Wiktoria Zatoń. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia!

• SYSTEM ZAP - system do zgłaszania awarii i problemów