Szkoła z klasą 2.0

Lista zastępstw - aktualizowano 30.09.2014 o 14:54.

Ostatnie 5 wiadomości dla uczniów:

• Informacja

• Obóz narciarski

Informacja o obozie narciarskim w załączniku (pdf)
  • Stypendium Prezydenta Miasta Gliwice

Prezydent Miasta Gliwice ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendium Prezydenta Miasta Gliwice dla uczniów w 2014 r.
    INFORMACJE I WNIOSEK o przyznanie stypendium Prezydenta Miasta Gliwice za osiągnięcia w roku szkolnym 2013/2014 w ramach „Miejskiego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży będących mieszkańcami Miasta Gliwice” w załączeniu.
    informacje (pdf)
    wniosek (doc)
    (także na stronie: https://gliwice.eu/miasto/edukacja)
  • CAS project

Uczniowie I LO w Gliwicach, uczący się w programie Matury Międzynarodowej, w ramach zajęć - CAS project - przygotowali musical oparty na fragmentach "Grease". Przedstawienie jest przygotowane w języku angielskim. Uczniowie, choć to tylko amatorzy, śpiewają i tańczą; stworzyli też własny zespół muzyczny.
    The students of High School No1 in Gliwice doing their International Baccalaureate diploma programme prepared the performance based on the musical "Grease"-as a part of their CAS project.The musical is staged in English. Although the students are amateurs they not only dance and sing, but have also started their own band.
    Fotografia Fotografia Fotografia
  • Targi multimedialne Media Tent

W piątek 19 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pierwszych na Śląsku plenerowych targach multimedialnych Media Tent organizowanych przez Śląską Sieć Metropolitalną. Wystąpili zarówno w roli zwiedzających, jak i wystawców. Spośród prezentowanych na targach najnowszych rozwiązań technologicznych największe wrażenie zrobiła przejażdżka na rollercoasterze w wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift, oraz drukarki 3D - chcielibyśmy mieć jedną w szkole :)
    Grupa uczniów z klasy IB, którzy już od ponad roku prowadzą miejsce spotkań młodych pasjonatów programowania Coder Dojo Gliwice na swoim stoisku uczyła rzesze gliwickich uczniów programowania obiektowego w środowisku Scratch, natomiast uczniowie klasy 3c gimnazjum, którzy do nauki wykorzystują nowoczesne technologie oraz prowadzą bloga e-klasa3c.blogspot.com prezentowali interaktywne narzędzia do nauki języków - tutaj ogromne emocje wywoływał teleturniej Kahoot - interatywna gra zespołowa z wykorzystaniem smartfonów. Media Tent 2014 zapewnił wszystkim moc wrażeń i pobudził wyobraźnię młodzieży pokazując praktyczne zastosowanie wiedzy zdobywanej na przedmiotach ścisłych.
    Link do artykułu wraz ze zdjęciami

• SYSTEM ZAP - system do zgłaszania awarii i problemów