Szkoła z klasą 2.0

Aktualności

Lista zastępstw - aktualizowano 25.06.2014 o 18:20.

Ostatnie 5 wiadomości dla uczniów:

 • Harmonogram egzaminów poprawkowych

  Harmonogram egzaminów poprawkowych >>plik xls
 • Rekrutacja elektroniczna

  - Link do rekrutacji elektronicznej do liceum: https://slaskie.edu.com.pl/Kandydat/kseon.php
  - Link do rekrutacji elektronicznej do gimnazjum: www.gliwice.gimnasio.pl
  "Ogólna informacja o naborze do gimnazjów" (info w załączeniu).
 • Jeden egzamin do klasy pre-IB w trzech śląskich szkołach IB

  Dla kandydatów Klasa PRE-IB
        Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom niektórych kandydatów I LO w Gliwicach (IB School 006264) wystąpiło z inicjatywą i zawarło porozumienie z III LO im. Mickiewicza w Katowicach oraz Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym im. Melchiora Wańkowicza w Katowicach (3 szkoły IB DP w województwie śląskim) w sprawie egzaminu wstępnego do klasy pre-IB z języka angielskiego w maju 2014 roku.
        Kandydat zdaje egzamin tylko w jednej z tych szkół (wg kryteriów danej szkoły) – pozostałe uznają także wyniki egzaminu. Koordynatorzy programu Diploma wymienią się informacjami odnośnie wyników. Jeśli kandydat jest zwolniony z postępowania egzaminacyjnego musi przedłożyć PRZED egzaminem (27 maja 2014) stosowne zaświadczenia/dyplomy w jednej z tych 3 szkół.

  Damian Koltun
  IB DP Coordinator
  I LO Gliwice

 • Zasady rekrutacji

  Zasady rekrutacji do gimnazjum i liceum na rok szkolny 2014/2015 zostały umieszczone w zakładce Dla kandydatów. Dla kandydatów >>
  - ZASADY REKRUTACJI I KRYTERIA PRZYJĘĆ DO ODDZIAŁÓW DWUJĘZYCZNYCH GIMNAZJUM Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI NR 14 w GLIWICACH (pdf)
  - ZASADY REKRUTACJI I KRYTERIA PRZYJĘĆ DO GIMNAZJUM Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI NR 14 w GLIWICACH – ODDZIAŁY OGÓLNODOSTĘPNE (pdf)
  - REGULAMIN W SPRAWIE ZASAD REKRUTACJI UCZNIÓW DO KLAS PIERWSZYCH I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. E. DEMBOWSKIEGO WCHODZĄCEGO W SKŁAD ZSO NR 10 W GLIWICACH (pdf)

  ZSO is also HAPPY

  Fotografia
 • Wielki sukces Wiktorii Zatoń

  W tym roku szkolnym po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zdania egzaminu DSDII B2/C1 (Niemiecki Egzamin Językowy), który stwierdza znajomość języka na poziomie umożliwiającym studia w krajach niemieckojęzycznych.
  Udział w programie DSD, który koordynuje pani Karina Barcz zapewnił szkole równocześnie przynależność do szkół PASCH, ścisłą współpracę z ZfA (Centrala Szkolnictwa Zagranicznego) oraz DAAD (Niemieckie Akademickie Szkolnictwo Zagraniczne).
  Współpraca ta daje wiele możliwości uczniom biorącym udział w programie DSD, jedną z nich jest uzyskanie rocznego stypendium na studia w Niemczech.
  Pod uwagę brany jest wynik egzaminu DSD oraz osiągnięcia naukowe ucznia.
  W tym roku przyznano 3 abiturientom z Polski takie stypendium, wśród nich znalazła się absolwentka naszej szkoły Wiktoria Zatoń. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia!
 
 • SYSTEM ZAP - system do zgłaszania awarii i problemów