Szkoła z klasą 2.0

Lista zastępstw - aktualizowano 25.06.2014 o 18:20.

Ostatnie 5 wiadomości dla uczniów:

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego nastąpi w poniedziałek 1 września:
    • o godz. 8.30 dla uczniów gimnazjum
    • o godz. 10.30 dla uczniów liceum
  • Rekrutacja elektroniczna

- Link do rekrutacji elektronicznej do liceum: https://slaskie.edu.com.pl/Kandydat/kseon.php
    - Link do rekrutacji elektronicznej do gimnazjum: www.gliwice.gimnasio.pl
    "Ogólna informacja o naborze do gimnazjów" (info w załączeniu).
  • Jeden egzamin do klasy pre-IB w trzech śląskich szkołach IB

Dla kandydatów Klasa PRE-IB
          Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom niektórych kandydatów I LO w Gliwicach (IB School 006264) wystąpiło z inicjatywą i zawarło porozumienie z III LO im. Mickiewicza w Katowicach oraz Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym im. Melchiora Wańkowicza w Katowicach (3 szkoły IB DP w województwie śląskim) w sprawie egzaminu wstępnego do klasy pre-IB z języka angielskiego w maju 2014 roku.
          Kandydat zdaje egzamin tylko w jednej z tych szkół (wg kryteriów danej szkoły) – pozostałe uznają także wyniki egzaminu. Koordynatorzy programu Diploma wymienią się informacjami odnośnie wyników. Jeśli kandydat jest zwolniony z postępowania egzaminacyjnego musi przedłożyć PRZED egzaminem (27 maja 2014) stosowne zaświadczenia/dyplomy w jednej z tych 3 szkół.

Damian Koltun
    IB DP Coordinator
    I LO Gliwice

• Zasady rekrutacji

Zasady rekrutacji do gimnazjum i liceum na rok szkolny 2014/2015 zostały umieszczone w zakładce Dla kandydatów. Dla kandydatów >>
    - ZASADY REKRUTACJI I KRYTERIA PRZYJĘĆ DO ODDZIAŁÓW DWUJĘZYCZNYCH GIMNAZJUM Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI NR 14 w GLIWICACH (pdf)
    - ZASADY REKRUTACJI I KRYTERIA PRZYJĘĆ DO GIMNAZJUM Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI NR 14 w GLIWICACH – ODDZIAŁY OGÓLNODOSTĘPNE (pdf)
    - REGULAMIN W SPRAWIE ZASAD REKRUTACJI UCZNIÓW DO KLAS PIERWSZYCH I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. E. DEMBOWSKIEGO WCHODZĄCEGO W SKŁAD ZSO NR 10 W GLIWICACH (pdf)

ZSO is also HAPPY

Fotografia
  • Prezydent Miasta Gliwice ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendium Prezydenta Miasta Gliwice dla uczniów w 2014 r.

ZASADY UDZIELANIA STYPENDIUM PREZYDENTA MIASTA DLA UCZNIÓW
    Stypendia mogą uzyskać wybitnie uzdolnieni uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz artystycznych zamieszkali na terenie miasta Gliwice.
    Wniosek o przyznane stypendium może zostać złożony dla ucznia, który uzyskał w wyniku ostatniej klasyfikacji rocznej średnią ocen co najmniej 4,0 i ocenę z zachowania co najmniej dobrą oraz legitymuje się osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi na szczeblu międzynarodowym, krajowym lub wojewódzkim.
    Z wnioskiem o przyznanie stypendium Prezydenta Miasta może wystąpić:
    • dyrektor lub nauczyciel szkoły,
    • rodzic lub opiekun prawny,
    • pełnoletni uczeń.
    Ustalono termin składania wniosków o przyznanie stypendium Prezydenta Miasta Gliwice dla uczniów od 1 września do 30 września br.
    Wnioski wraz z załączoną dokumentacją należy składać w zamkniętych kopertach w sekretariacie Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Gliwicach, ul. Zwycięstwa 21 (II piętro, pokój 245).
    Do wniosku o przyznanie stypendium należy dołączyć potwierdzone za zgodność z oryginałem przez dyrektora szkoły lub osobę przez niego upoważnioną, kserokopie dokumentów potwierdzających wyniki w nauce, ocenę z zachowania oraz uzyskanie osiągnięć naukowych lub artystycznych, które zostały szczegółowo określone w uchwale nr XXXVI/741/2013 Rady Miejskiej w Gliwicach z dnia 11 lipca 2013 r. http://bip.gliwice.eu/pub/uchwaly/11506.pdf
    Wzór wniosku o przyznanie stypendium do pobrania:
    - w sekretariacie Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Gliwicach, ul. Zwycięstwa 21 (II piętro, pok. 245),
    - w każdej szkole gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej,
    - na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Gliwicach (www.gliwice.eu) w zakładce „Edukacja”.
    Informacje: Wydział Edukacji tel. 32-239-12-78, 32-238-54-51.

• SYSTEM ZAP - system do zgłaszania awarii i problemów