Szkoła z klasą 2.0

Aktualności

Lista zastępstw - aktualizowano 27.03.2015 o 13:22.

Ostatnie 5 wiadomości dla uczniów:

 • Integracyjny „ gwiazdkowy” wyjazd do Wiednia.

  W piątek 5 grudnia 2014 grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w wyjeździe na Bożonarodzeniowy Jarmark w Wiedniu. Pomimo niezbyt zimowej aury, spotkanie ze świąteczną stolicą Austrii, przeniosło nas w magiczną krainę kolorów, muzyki i cudownych aromatów. Po krótkim zwiedzaniu Kahlenbergu, Schoenbrunnu i centrum Wiednia, rozpoczęło się to, co najpiękniejsze przed świętami, czyli zakupy na jarmarku. Mamy nadzieje, że w przyszłym roku pani Karina Barcz znów zabierze nas w ten piękny, bajkowy świat, niekoniecznie do Wiednia!
  Fotografia Fotografia Fotografia Fotografia Fotografia Fotografia Fotografia Fotografia Fotografia
 • Szlachetna Paczka

  W tegorocznej akcji „Szlachetna Paczka”, na terenie naszej szkoły, wzięło udział 16 klas w tym 5 klas gimnazjum: 1a,1b, 2b, 2c, 3b oraz 11 klas liceum: IA, IC, ID, IIA, IIB, IIC,IID, IIE/F IIIA, IIIB, IIID. Dzięki zebranym funduszom oraz przekazanym darom spełniliśmy marzenia Rodziny. W certyfikacie jaki otrzymała nasza szkoła ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek napisał ”Paczka, którą otrzymała rodzina, to coś więcej, niż pomoc materialna. To znak, że są dla kogoś ważni i że jest ktoś, kto w nich uwierzył po to, aby oni potrafili uwierzyć w siebie.” Pragnę wszystkim, raz jeszcze, podziękować za zaangażowanie! W szczególności kieruję podziękowania w stronę Szkolnego Koła Wolontariatu, dzięki któremu tegoroczna akcja była naprawdę sprawnym przedsięwzięciem.
  opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu
  Joanna Olesińska
  Fotografia Fotografia
  Fotografia Fotografia
  Fotografia
 • Życzenia Świąteczne

  Zdrowych Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia dla Dyrekcji szkoły i całego grona pedagogicznego
  oraz dla uczniów i ich Rodziców jak również pracowników szkoły
  życzy Rada Rodziców
 • Regionalny Konkurs Matematyczno-Informatyczny INFOMAT

  Miło nam poinformować, że zwycięzcą dwuetapowego Regionalnego Konkursu Matematyczno-Informatycznego INFOMAT dla gimnazjalistów, zorganizowanego przez Liceum Ogólnokształcące FILOMATA w Gliwicach, został uczeń klasy 3c, Krzysztof Oliwa. II miejsce zajął Michał Worsowicz z klasy 3c, a trzecie Krzysztof Suwiński z klasy 2c. W „Złotej piętnastce” finalistów znaleźli się także Krzysztof Czech, Judyta Wojtala, Andrzej Zięba oraz Krzysztof Witkowski. Serdecznie gratulujemy! Opiekun : Joanna Olesińska Więcej na stronie http://www.filomata.com.pl/
  Fotografia Fotografia Fotografia
 • "MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW CZŁOWIEKA"

  W środę, 10 grudnia na całym świecie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Dokładnie tego dnia w 1948 roku uchwalono Powszechną Deklarację Praw Człowieka. Był to pierwszy w historii dokument, zawierający uporządkowany zbiór fundamentalnych praw każdego człowieka. Z okazji tej rocznicy uczniowie grupy prawniczej, klasy II D wraz z Panią Prof. Dorotą Majewską zorganizowali obchody rocznicy w naszej szkole. Atrakcją dnia był kiermasz ze słodkościami zaopatrzonymi w artykuły z prawami człowieka, uczniom rozdawano ulotki propagujące prawa człowieka, a korytarze naszej szkoły przystrojono plakatami z cytatami strażników praw człowieka współczesnego świata. Dzięki zorganizowanym obchodom, społeczność szkolna mogła lepiej zapoznać się z tematyką praw człowieka.
  Prawa Człowieka (prezentacja odp)
  Fotografia

  Fotografia

  Fotografia
 
 • SYSTEM ZAP - system do zgłaszania awarii i problemów