Szkoła z klasą 2.0

Lista zastępstw - aktualizowano 20.11.2014 o 14:35.

Ostatnie 5 wiadomości dla uczniów:

• Kolejna wizyta LUCIE ERROELEN lektora języka francuskiego

14 listopada b.r., już po raz trzeci w tym roku szkolnym, mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole p. Lucie Erroelen – lektorkę reprezentującą Przedstawicielstwo Dyplomatyczne Wspólnoty Walonia-Bruksela (Ambasada Belgii) w Polsce. Lucie współpracuje od ponad roku ze szkołami biorącymi udział w projekcie „Klasy Frankofońskie na Śląsku”, w którym nasza szkoła uczestniczy od 2006 roku. Po raz kolejny przeprowadziła lekcje z grupami francuskimi klas I i II IB. Były to warsztaty teatralne, prezentacja ogólna piosenki belgijskiej oraz analiza piosenki „Formidable” Stromae.
  • Dzień MOLA

Klasy biologiczno – chemiczne razem z nauczycielami - 23. PAŹDZIERNIKA, od godziny 6:02 do 18:02, świętowały DZIEŃ MOLA, czyli DZIEŃ JEDNOSTKI LICZNOŚCI MATERII. Uczniowie z klasy IID i IIID liceum przygotowali specjalne babeczki, aby uczcić to święto i zapoznać innych uczniów szkoły z pojęciem mola i liczby Avogadra.
    Fotografia Fotografia Fotografia Fotografia
  • Ziemia we Wszechświecie

16. października br., grupa geograficzna kl. IIB oraz grupa realizująca przyrodę kl. IID, uczestniczyły w wykładzie dr Andrzeja Boczarowskiego pt. „Ziemia we Wszechświecie”. Wykład ten odbył się na WYDZIALE NAUK O ZIEMI w Sosnowcu. Dostarczył słuchaczom wielu ciekawych informacji.
  • Wizyta na wydziale Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach

W październiku uczniowie klas licealnych IA i IB, pod opieką p. Ewy Mączko, uczestniczyli w lekcji chemii na wydziale Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Zajęcia poprowadziła p. Ewa Głuszek. Uczniowie zwiedzili wystawę minerałów i wysłuchali wielu ciekawych informacji dotyczących wybranych minerałów. W czasie lekcji uczniowie zapoznali się również z pracą górników. Nasza przewodniczka podała kilka ciekawostek związanych z górniczym mundurem. Obie klasy z zainteresowaniem wzięły udział w zajęciach i w miłej atmosferze wróciły do szkoły.
  • Zaproszenie do udziału w konkursie "Poznaj Polskę"

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów liceum do udziału w II edycji międzyszkolnego konkursu p.t. „Poznaj Polskę” pod patronatem miesięcznika „Poznaj Swój Kraj”, który odbędzie się w dniu 28.11.2014r. od godziny 1000 do 1300 w naszej szkole w sali 021.
    Celem konkursu jest propagowanie i rozwijanie wiedzy dotyczącej kraju ojczystego.
    >>Więcej informacji w pliku (pdf)

• SYSTEM ZAP - system do zgłaszania awarii i problemów